BATIST Medical daruje do základních škol 100 000 nanoroušek

BATIST Medical daruje do základních škol 100 000 nanoroušek

Tisková zpráva ze dne 26. listopadu 2020

Se znovuotevřením základních škol a postupným návratem žáků do lavic, začala společnost BATIST Medical s distribucí svých nanoroušek do základních škol. Roušky s membránou z nanovláken, které zajišťují účinnou ochranu nositele i jeho okolí, jsou určeny zejména pro učitele a další zaměstnance školy. Celkem jich rozdá 100 000 kusů v hodnotě 2 000 000 Kč.

„Na jaře jsme darovali desítky tisíc nanoroušek domovům pro seniory v době, když byl všeobecný absolutní nedostatek ochranných pomůcek. Jsme rádi, že jsme tak mohli pomoct. Potřeba chránit se vzhledem k aktuální situaci stále trvá a náklady na jednu osobu za jednorázové ochranné pomůcky se měsíčně pohybují ve vyšších stovkách korun. Chceme proto tímto darem pomoct školám snížit jejich výdaje a zároveň přispět k tomu, aby nejen učitelé, ale i další pracovníci škol byli před nákazou co nejlépe chráněni,“ říká Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti BATIST Medical.

S distribucí do škol začala společnost již v minulém týdnu, když doručila  nanoroušky do základních škol v Červeném Kostelci, kde má své sídlo, a do blízkého Náchoda. Do dalších škol, zejména v regionu, se roušky dostanou v nejbližších dnech a týdnech. Celkově se bude jednat o stovky škol.  

„Jsme rádi, že se děti opět vrací do škol, protože pro kvalitu vzdělávání, zejména těch nejmenších, je osobní kontakt nenahraditelný. Zároveň to však pro nás znamená zvýšená hygienická opatření, abychom ochránili všechny zaměstnance i samotné děti. Od našeho zřizovatele máme k dispozici ochranné prostředky, které jsou určeny učitelům i nepedagogickým zaměstnancům, ale jejich spotřeba je velká. Musíme chránit všechny zaměstnance školy, proto tento dar velice vítáme a děkujeme za něj,“ říká Radka Lokvencová, ředitelka základní školy T. G. Masaryka v Náchodě, která nanoroušky osobně převzala z rukou Tomáše Mertlíka.

BATIST Medical je největší středoevropský výrobce nanoroušek a dalších zdravotnických a hygienických produktů, založen byl v roce 1992. V letošním roce společnost rozšířila zásadním způsobem výrobu nanoroušek a v současnosti vyrábí 10 milionů kusů nanoroušek měsíčně. Výrobní závod BATIST Medical je v Červeném Kostelci, pobočky má Slovensku, v Polsku, Německu, Španělsku a Portugalsku. Produkty společnosti jsou exportovány do tří desítek zemí celého světa. Více: www.batist.cz

Kontakt pro média: Martina Piskorová, Head of Communication & PR, Tel: +420 603 818  524, martina.piskorova@batist.com

26 listopadu, 2020 Novinky, Tiskové zprávy