Soutěž NEJ SESTŘIČKA 2020 jde do finále

Soutěž NEJ SESTŘIČKA 2020 jde do finále

„Poděkování za práci zdravotním sestřičkám a bratrům dostalo letos kvůli pandemii koronaviru nový význam. Všichni ještě víc vidíme, jak důležitou práci vykonávají,“ říká Tomáš Mertlík.

Tisková zpráva ze dne 24. 6. 2020

Obětavost, pracovitost a profesionalitu zdravotních sester vždy nejvíce oceníme ve chvíli, kdy je opravdu potřebujeme. Mezi tím se na ně ale často zapomíná. Proto je tu již 12. ročník soutěže NEJ SESTŘIČKA, který má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám a bratrům za jejich celoroční práci a osobní nasazení, ale také za lidský přístup, úsměv a ochotu, které pacientům pomáhají k uzdravení.

„Soutěž NEJ SESTŘIČKA má své stálé místo mezi akcemi určenými pro pracovníky ve zdravotnictví. Poděkování a ocenění práce sestřiček a bratrů je potřeba v každé době, a nyní to platí dvojnásob. Nej sestřičku mohou každoročně nominovat lékaři, pacienti nebo kolegové za nadstandardní práci, laskavý přístup k nemocným nebo kolegialitu. Jsme velmi hrdí, že se jako generální partner můžeme již dvanáctým rokem podílet na jejich ocenění,“ řekl Tomáš Mertlík, generální ředitel Batist Medical.

„Práce zdravotních sester a bratrů není jen zaměstnáním, pro většinu z nich je životním posláním. Radost z péče o pacienty a pomoc potřebným je motor, který je žene vpřed, i když jde o velmi vyčerpávající povolání. Letošní jaro bylo navíc pro sestřičky a bratry extrémně náročné. O to více vítám smysluplné projekty, které mají za cíl ocenit profesionalitu práce zdravotnického personálu a poukázat na důležitost jejich služby lidem, které často věnují celý život,“ řekla Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester.

Pečlivost, zájem o pacienty a ochota pomoci zlepšují stav pacientů podobně jako samotná léčba. Práce zdravotních sester a bratrů je ale velmi náročná, kromě poděkování si tedy zaslouží i odpočinek a péči, při které načerpají síly do další práce.

Finalistky dvanáctého ročníku soutěže NEJ SESTŘIČKA se poprvé setkaly na soustředění v pražském hotelu Four Seasons, kde o ně pečovaly profesionální vizážistky, a natočily tu také krátké medailonky. Užily si i společnou večeři, během které jim za jejich práci a nasazení poděkoval i premiér Andrej Babiš.

V období od 15. července do 6. září budou na stránkách www.nejsestricka.cz zveřejněny medailonky všech finalistek a současně spuštěno online hlasování o NEJ SESTŘIČKU.

Sestřičky se ještě jednou setkají 10. září při slavnostním vyhlášení vítězek v Náchodě, kde je na radnici přivítá a městem provede starosta Náchoda a poslanec Jan Birke.

Záštitu nad 12. ročníkem soutěže NEJ SESTŘIČKA 2020 převzali ministr zdravotnictví České republiky Adam Vojtěch, poslanec a starosta města Náchod Jan Birke, senátor Martin Červíček, předsedkyně zdravotního výboru poslanecké sněmovny Věra Adámková, náměstek hejtmana KVK pro zdravotnictví Aleš Cabicar a Česká asociace sester.

Soutěž NEJ SESTŘIČKA tradičně pořádá společnost Batist Medical z Červeného Kostelce, významný evropský dodavatel roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetřování ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví.

9 října, 2020 Novinky, Tiskové zprávy