Zdravotní materiál z Červeného Kostelce pomáhá Ukrajině

Zdravotní materiál z Červeného Kostelce pomáhá Ukrajině

Situace na Ukrajině, kde zaútočila ruská vojska, není lhostejná nikomu z nás, proto se k materiální pomoci zapojila i společnost BATIST Medical, a.s. z Červeného Kostelce.

Skupina BATIST MEDIAL patří mezi významné evropské dodavatele a výrobce roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetření ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví. 

Spolu s Asociací pro mezinárodní otázky a Paměti národa (Post Bellum) jsme se samozřejmostí poskytli Ukrajině zdravotnický materiál v hodnotě cca 5 mil., přes mobilní Hospic v Červeném Kostelci pak putoval dar do nemocnice v Užhorodu, kam svážejí raněné. Naší hlavní a v tuto chvíli jedinou prioritou jsou lidé a konkrétní pomoc, kterou můžeme společně s občany zajistit,“ říká Tomáš Mertlík ředitel BATIST Medical.

Dodání zdravotnického materiálu bylo zajištěno díky dlouhodobé spolupráci s logistickou společností Cedes, která přišla s nabídkou převozu tohoto materiálu pro kriticky vytížené nemocnice a další zdravotnick zařízení. „Jako dlouholetý logistický partner společnosti BATIST Medical jsem rádi, že jsme mohli přispět k realizaci této nezbytné pomoci a jsme připraveni poskytovat naši podporu i nadále,“ poznamenal Jan Zemina, ředitel logistiky společnosti CEDES.

V rámci pomoci také pomáháme postiženým rodinám ukrajinských pracovníků v naší výrobě. Můžeme uvést jeden z příkladů, kdy u nás zaměstnáváme matku mladé Ukrajinky, která šla ze Lvova v noci pěšky sama na hranice. Odtud ji přivezlo auto do Kostelce, kde jsme jí poskytli ubytování a práciJsme si vědomi, že se tato situace neobejde bez dlouhodobé pomoci, ale na tento stav jsme připraveni a počítáme s tím,“ dodal Tomáš Mertlík.

4 března, 2022 Novinky