O společnosti

Kvalita produktů a služeb

BATIST Medical a.s. z Červeného Kostelce je významný evropský dodavatel a výrobce roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetřování ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví.

BATIST Medical napřímo spravuje pobočky v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Německu, nově také v Portugalsku a Španělsku. Je také obslužnou organizací celé skupiny pro další země bez vlastního zastoupení.

Společnost BATIST Medical v čase

1992

Založení společnosti

Společnost byla založena v roce 1992. Zprvu se specializovala na výrobu obvazového materiálu z gázy. V následujících letech byl výrobní program rozšířen o další produkty včetně obinadel, hygienických výrobků, produktů z buničité vaty a dalšího spotřebního zdravotnického materiálu.

1998

Otevření modernizovaného závodu

Společnost zásadně investovala do vlastního rozvoje a v roce 1998 otevřela modernizovaný závod a distribuční centrum v Červeném Kostelci ve východních Čechách. Součástí závodu jsou i čisté prostory pro výrobu sterilních zdravotnických výrobků.

2003

Implementace systému řízení jakosti

Od roku 2003 je ve všech aktivitách podniku implementován systém řízení jakosti dle normy EN ISO 13485:2003, který je každoročně prověřován renomovanou certifikační společností DVN GL PRESAFE AS, která zároveň výrobkům BATIST uděluje certifikaci CE.

2007

Otevření pobočky v Bratislavě

V roce 2007 byla otevřena pobočka v Bratislavě, odkud je zboží expedováno na slovenský trh.

2010

Rozdělení společnosti

V roce 2010 byla společnost BATIST rozdělena na dvě samostatné společnosti. Výrobní část BATIST, s. r. o., a distribuční část BATIST Medical a. s.

2011

Akvizice distribuční části

Distribuční část v roce 2011 prošla akvizicí se švédskou nadnárodní skupinou OneMed a zařadila se tímto do její struktury.

2018

Akvizice a sjednocení

V roce 2018 zakoupila nově vzniklá společnost BATIST Medical Holding a.s. od společnosti Onemed 100% akciový podíl ve společnostech BATIST Medical Česká republika a Slovensko, OneMed Germany GmbH a OneMed Polska. Součástí akvizice byl i výrobní závod v Červeném Kostelci Mertlin s.r.o.. Tím došlo k opětovnému spojení distribuce a výroby se záměrem získat ekonomickou sílu a vzájemné synergie pro další rozvoj. V závodě v Červeném Kostelci se vyrábí kvalitní zdravotnické produkty, jako jsou například individuální operační sety, výrobky pro moderní ošetřování ran, hygienické výrobky a další.

2019

Akvizice Docworld Portugal a DocWorld Spain

Společnost BATIST Medical získala v roce 2019 100% obchodní podíl ve společnostech Docworld Portugal a Docworld Spain (“Docworld”). BATIST Medical a Docworld spolupracují již více než deset let.

Docworld, jako součást skupiny BATIST Medical Group, získala výhodu inovačního potenciálu BATIST Medical v rychle rostoucím prostředí veřejného a soukromého zdravotnictví v celé Evropě. Docworld na druhou stranu pozitivně přispívá k růstu prodejních a hospodářských výsledků celé skupiny.

2020

Spuštění vlastní výrobní linky na nanoroušky

V roce 2020 společnost investovala do vlastních výrobních linek na nanoroušky 35 milionů korun. První dvě linky byly spuštěny v březnu, další v červenci a v září. V současné době mají linky výrobní kapacitu 10 milionů roušek měsíčně.

Naše filozofie

Kdo jsme? Jakou máme misi? Co je naše vize? Jaké uznáváme hodnoty?

Projekty

Zajímají Vás aktivity a projekty společnosti BATIST Medical a.s.? Zde jsou….