Batist Medical, a. s., startuje moderní způsob prodeje zdravotnického materiálu ve spolupráci se společností Pick Up 24 hodin a. s.

Batist Medical, a. s., startuje moderní způsob prodeje zdravotnického materiálu ve spolupráci se společností Pick Up 24 hodin a. s.

Ve městě Ostrava se umístily, na vybraných místech, bezobslužné výdejové automaty s nabídkou zdravotnického materiálu, sloužící k ochraně zdraví veřejnosti. V současné době jsou v nabídce roušky (balené po dvou kusech), respirátory, ochranné rukavice a dezinfekční gely. Výdejní automaty naleznou lidé v obvodu Slezská Ostrava – u budovy úřadu, u Základní školy Bohumínská, u kulturního domu v Heřmanicích a u budovy bývalé hasičské zbrojnice v Muglinově. Další čtyři budou k dispozici v obvodu Ostrava-Jih – na náměstí, u podchodu u Venuše, na Náměstí SNP a v prostoru před prodejnou Albert u zastávky MHD Antonína Poledníka.

Po dvou výdejních zařízeních budou mít v obvodu Radvanice a Bartovice, ve Vítkovicích před radnicí a na Náměstí Jiřího z Poděbrad, v Porubě u Floridy a na Alšově náměstí. Po jednom v Polance nad Odrou, Martinově, ve Staré Bělé, ve Svinově a dále v Hrabové, v Mariánských Horách a jeden v Třebovicích. Umístěny budou nejčastěji u radnic v obvodech, na náměstích nebo u zdravotnického střediska.

Cílem nového způsobu prodeje je být blíž k veřejnosti a ochránit jejich každodenní zdraví, obzvlášť v období nákazy koronavirem. „Prioritou společnosti Batist Medical je ochrana a bezpečnost lékařů, zdravotnického personálu a veřejnosti. Tímto způsobem prodeje se dostáváme blíž k běžné veřejnosti a pomáháme chránit jejich zdraví. Ve spolupráci s městy jsme vybrali nejfrekventovanější místa, aby produkty byly dostupné pro co největší počet obyvatel“ říká Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical a.s.

Jsem rád, že se nám v této nelehké době podařilo sehnat do Ostravy další možnost pro občany, jak si opatřit ochranou pomůcku nebo dezinfekční gel,“ uvedl předseda Sboru starostů Aleš Boháč.

Sortiment produktů bude pravidelně doplňován a aktualizován podle situace na trhu a v následujících týdnech budou automaty instalovány i v dalších městem.

9 dubna, 2020 Tiskové zprávy