Bezobslužné výdejové automaty

Bezobslužné výdejové automaty

Batist Medical ve spolupráci s Pick Up 24 hodin a.s. zahajuje akční, dostupný, bezpečný a moderní způsob prodeje zdravotnického materiálu pro veřejnost. Pilotní provoz startuje v Brně.  Automaty jsou umístěny na frekventovaných a strategických místech, které byly vytipovány společně se zástupci města.  Cílem nového způsobu prodeje je být blíž k veřejnosti a ochránit jejich každodenní zdraví, obzvlášť v období nákazy koronavirem.

Bezobslužné výdejové automaty momentálně nabízejí roušky (v balení po dvou kusech), ochranné rukavice a desinfekční gely. Lokality, ve kterých jsou automaty umístěny jsou aktuálně tyto: Malinovského náměstí u jízdenkového automatu, Joštova ulice u infostánku, vestibul provozní budovy DPMB na Novobranské ulici 18, Mendlovo náměstí u jízdenkového automatu, přestupní terminál MHD Bystrc ZOO, vedle objektu konečné stanice na Merhautově ulici ve Štefánikově čtvrti, u objektu předprodeje jízdenek na Staré Osadě, na Ústředním autobusovém nádraží Zvonařka a u autobusového nádraží Grand na ulici Benešova.

„Prioritou společnosti Batist Medical je ochrana a bezpečnost lékařů, zdravotnického personálu a veřejnosti. Tímto způsobem prodeje se dostáváme blíž právě k veřejnosti a pomáháme chránit její zdraví. Ve spolupráci s městy jsme vybrali nejfrekventovanější místa, aby produkty byly dostupné pro co největší počet obyvatel“, říká Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical.

„V této nelehké situaci vítám všechny možnosti, jak se lidé mohou dostat k ochranným pomůckám, které přispějí ke snížení rizika nákazy. Vytipovali jsme místa pro umístění automatů tak, aby byla dobře dostupná všem obyvatelům města a zároveň aby splňovala technické požadavky pro fungování, jako je například možnost připojení přístroje do elektřiny apod.,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Sortiment produktů bude pravidelně doplňován a aktualizován podle situace na trhu a v následujících týdnech budou automaty instalovány i v dalších městech. O jejich instalaci bude společnost Batist Medical pravidelně informovat.

Seznam míst s výdejovými automaty

Video na idnes.cz zde.