KORONAVIRUS Pomáháme

KORONAVIRUS Pomáháme

Rouškomat před budovou náchodské radnice.

Rouškomat před budovou náchodské radnice se v minulém týdnu „převlékl“ do barev společnosti Batist Medical, a.s., Červený Kostelec. Důvod je prostý, díky vzájemné dohodě vedení společnosti BATIST s Městem Náchod a za přispění dárců, se i nadále daří plnit rouškomat potřebnými ochrannými prostředky a nabízet je tak obyvatelům Náchoda za velmi příznivou cenu.

„Jsem za to velmi rád, že i v těchto dnech, po skončení nouzového stavu, kdy je stále o roušky velký zájem, je můžeme nabídnout občanům za výhodných podmínek. Je to téměř symbolické, protože firma Batist Medical z nedalekého Červeného Kostelce nám pomohla hned v prvních dnech vypuknutí epidemie v polovině března a nyní, když se provoz rouškomatu chýlí ke konci, nám pomáhá tuto službu udržet v provozu ještě o pár dní déle, než jsme předpokládali,“ upřesnil starosta Náchoda Jan Birke.

Za necelé dva měsíce se tak díky této službě dostalo k občanům téměř 70 tisíc roušek, což odpovídá výdeji v průměru cca 2000 ks roušek/denně.

Provoz rouškomatu byl ukončen v pátek 22. 5. 2020.

Oficiální předání nano roušek do domova pro seniory ve Dvoře Králové nad Labem.

V rámci projektu „rouška pro seniory zdarma“ se uskutečnilo oficiální předání nano roušek do domova pro seniory. Krátký rozhovor o projektu s panem ředitelem Batist Medical Tomášem Mertlíkem a ředitelkou domova paní Ludmilou Lorenzovou natočila TV Nova.

V rámci projektu „rouška pro seniory zdarma“ jsme rozdali 40 000 kusů nanoroušek do více než 60 domovů pro seniory.

Baletní gala z Národního divadla, tančilo v nanorouškách firmy Batist Medical.

Věnovali jsme nanoroušky do centra spokojeného stáří Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou.

Pod rukama odsouzených žen vznikají tisíce roušek.

Šití obecně není odsouzeným ženám ve Věznici Světlá nad Sázavou cizí. Za normálních okolností šijí oděvy, hračky a řadu dalších výrobků. Dokonce se v rámci Středního odborného učiliště VS ČR mohou vyučit šičkami. Nyní se ve školském středisku ve věznici stroje nezastaví, práce běží ve dvousměnném provozu,  změnil  se ale konečný produkt a krabice se plní ochrannými rouškami. Světelská věznice také úzce spolupracuje se společností Batist Medical a.s., od které nakupuje polotovary ochranných roušek, které následně vězněné ženy kompletují. Tyto roušky z materiálu s filtrem z nanovláknem využívá Vězeňská služba pro vlastní potřeby, zejména pro zdravotníky a pro příslušníky, které vykonávají zdravotní eskorty. V této chvíli stovka odsouzených žen zkompletovala téměř 24 tisíc těchto roušek od společnosti Batist Medical a.s., které se distribuují do jednotlivých zdravotních středisek ve věznicích a do nemocnic v Praze na Pankráci a v Brně.

Pro odsouzené je v rámci resocializace důležité nejen zařazení do práce, ale i skutečnost, že pomáhají a že jsou prospěšní pro ostatní. České věznice spolupracují s mnoha institucemi v jednotlivých krajích, kterým dodávají ochranné roušky ušité věznic.

Ústenky pro Kapku naděje

Roušky pro obyvatele Červeného Kostelce

Roušky pro armádu a policii.

18 března, 2020 Novinky ,