Naše logo

BATIST-OLD-NEW-logo-CZ-vetsi

LOGO BATIST MEDICAL

Změna grafické podoby značky Batist je logickým vyústěním současného stavu a vývoje. Se změnou vlastnických poměrů ve stejnojmenné společnosti, které jsou ve své podstatě na českém trhu značně odvážné a ojedinělé, nestačilo z loga pouze odebrat tu část, která odkazovala na partnerství se společností OneMed. V danou chvíli se dokonce nabízelo změnit logo zcela zásadně, včetně jeho barevnosti, logoartu, logotypu apod.

Na druhé straně bylo třeba vzít v potaz historii Batistu, a tudíž zachovat určitou kontinuitu mezi starou a novou značkou. V neposlední řadě hrál významnou roli i ten fakt, že logo Batist je v mnoha případech základním grafickým prvkem na obalech produktů společnosti.

I proto bylo graficky přistoupeno ke změně loga více jako k redesignu formou tzv. „faceliftu“ než k jako zásadní dalekosáhlé změně.

Byla zachována barevnost loga, jako signifikantní prvek, byť v jiném poměru. Oddělen byl logotyp od logoartu, který však nadále zůstal ve tvaru kříže. Nicméně se změnou jeho barvy se posunujeme od červeného kříže (záchranářství) dále k tématu zdravotních a lékárenských potřeb (zelený kříž).

Tím, že je logoart (kříž) tvořen ze dvou částí, dá se s ním dále kreativně pracovat, ať již od citace křivky až po větší modifikace.

Aplikace prvních změn jsou již dnes vidět jak na masterech nových obalů, tak také na některých výstupech merkantilního typu. Změnou prošlo i logo „Immunity“.

Celkově působí nové logo lehčeji a moderněji, jak se na sebevědomou a moderní firmu sluší. Ostatně jen taková firma si na změnu loga a vše, co s tím souvisí, může troufnout.

Logo společnosti BATIST Medical a. s. je tvořeno pro nás charakteristickou kombinací barev červené a zelené tak, jak je zákazníci znají již téměř 30 let. Vše ostatní je jiné.

Logo je výraznější, velmi dobře čitelné, působí dynamickým dojmem. Vhodně vystihuje a charakterizuje současný BATIST.

Naše logo si můžete i stáhnout. Klikněte na něj pravým tlačítkem myší a zvolte z nabídky „uložit obrázek jako…“

Stažení a používání loga je možné pouze ve spojení s prezentací naší společnosti.

BATIST logo nove