Společnost Batist Medical a.s., zahájila výrobu nové ochranné masky s filtrem z nano vláken

Společnost Batist Medical a.s., zahájila výrobu nové ochranné masky s filtrem z nano vláken

Společnost Batical Medical a.s. je významný výrobce a dodavatel zdravotnických a hygienických produktů ve střední a východní Evropě. Portfolio je zaměřeno jednak na tradiční produkty k ošetření ran, jako jsou obvazy, buničitá vata, hygienické pomůcky, papírové a plastové ochrany, tak na jednorázové rouškování či dezinfekci.

V březnu 2020 jsme spustili výrobu nových zdravotnických obličejových masek s filtrem z nanovláken ve výrobním závodě v Červeném Kostelci. Naším cílem je produkovat až milion nových nano masek měsíčně. Investovali jsme do nákupu dvou výrobní linek, každá s výrobní kapacitou půl milionu kusů měsíčně. Jedna se specializuje na výrobu masek s úvazky a druhá s gumičkami. Vyrábíme v nepretržitém provozu, čtyři směny po 12 hodinách, 7 dní v týdnu.  Na vývoji, výrobě, údržbě strojů a dalších činnostech spojených s výrobou nano masek se podílí více než 50 osob.

V současnosti je na trhu enormní poptávka po maskách, naším cílem je dodávat přednostně do nemocnic a zdravotnických zařízení.

Zdravotnická obličejová maska (nano fiber mask) s filtrem z nanovláken chrání proti šíření virové a bakteriální infekce. Díky větší hustotě vláken jsou na nano fiber masce zachycovány i menší částice, než je běžné u standardních ochranných masek. Dále jsou pomocí náboje na povrhu vláken aktivně přitahovány i velmi jemné částice. Bakteriální filtrační účinnost masky s filtrem z nanovláken je ≥ 98% a účinně filtruje i částice o velikosti viru. Maska sice nepředstavuje 100% ochranu nositele, ale snižuje riziko nákazy koronavirem a její filtrační schopnost je díky vrstvě z nanovláken zesílena. Zatímco ostatní vrtsvy v masce jsou tvořeny z polypropylenu, vrstva nanovlákna je vytvořena ze speciálního polymeru PVDF. Maska se skládá z úvazku nebo gumiček, drátku a samotné textílie. Textílie je tvořena vnitřní a vnější krycí polypropylenovou vrstvou a filtrační polypropylenovou vrstvou s nánosem nanovláken.  

Cena za jeden kus zdravotnické obličejové nano fiber masky je 25 Kč.

Prioritou společnosti Batist Medical je ochrana zdraví zdravotnického personálu a pacientů.

Batist Medical. Committed to safety.

Kontakt pro média

Martina Piskorová

tel.: + 420 603 818 524, email: martina.piskorova@batist.com

19 března, 2020 Tiskové zprávy