Společnost BATIST Medical získala 100% obchodní podíl ve společnostech Docworld Portugal a Docworld

Společnost BATIST Medical získala 100% obchodní podíl ve společnostech Docworld Portugal a Docworld

Porto, 7. ledna 2019

Společnost BATIST Medical, která je významným evropským dodavatelem zdravotnických výrobků a služeb, získala 100% obchodní podíl ve společnostech Docworld Portugal a Docworld Spain (“Docworld”). BATIST Medical a Docworld spolupracují již více než deset let a nabízejí podobné portfolio výrobků a služeb.

Docworld, jako součást skupiny BATIST Medical Group, získá výhodu inovačního potenciálu BATIST Medical v rychle rostoucím prostředí veřejného a soukromého zdravotnictví v celé Evropě. A Docworld pozitivně přispěje k růstu prodejních a hospodářských výsledků celé skupiny.

Rozšířený BATIST Medical bude dale uplatňovat osvědčené postupy, nabyté zkušenosti a know-how a to v celé skupině, s cílem zlepšit prevenci i zdraví pacientů a zároveň podpořit další růst společnosti.

Podmínky uzavřeného obchodu jsou pro obě společnosti důvěrné.

Pokračování ve svém odkazu
Původní majitelé Docwordu zůstávají ve společnosti jako manažeři a budou odpovídat za efektivní chod společnosti, její rozvoj a začlenění do struktury BATIST Medical.

O společnosti Docworld

Docworld je partnerem pro odborníky ve zdravotnictví. Své výrobky dodává do zubních, veterinárních, ošetřovatelských i estetických oborů. Distribuuje chirurgické nástroje, operační spotřební materiál, výrobky pro krytí ran, rukavice, injekční techniku či nesterilní zdravotnické oblečení. Od roku 2011 do roku 2017 Docworldu významně vzrostl obrat a provozní hospodářský výsledek díky expanzi na nové trhy doma i v zahraničí a díky rozšíření portfolia výrobků a služeb. V roce 2018 dosáhl obrat téměř 9 milionů euro.

O společnosti BATIST Medical

Společnost BATIST Medical je předním distributorem zdravotnických výrobků ve střední Evropě, nabízející zákazníkům ve zdravotnictví spolehlivé a efektivní řešení. Portfolio se zaměřuje na tradiční výrobky k ošetřování ran, obvazy, buničitou vatu, hygienické výrobky, stejně jako jednorázové operační výrobky a dezinfekce.

BATIST Medical se sídlem v České republice působí ve dvaceti převážně evropských zemích, prostřednictvím přímých obchodních zastoupení nebo místních distributorů. V roce 2018 dosáhl konsolidovaný obrat bez Docworld 23 milionů euro. Akvizice Docworld je plánovanou součástí růstové strategie společnosti v Evropě.

*******

Kontaktní osoby

BATIST Medical

Pavel Mikyska, Business Development Manager & Communication Officer

pavel.mikyska@batist.com

Docworld

Pedro Amaral, Managing Director

p.amaral@docworld.pt

Jose Luis Rebelo, Managing Director

rebelo@docworld.pt

7 ledna, 2019 Tiskové zprávy