Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester – další forma podpory jejich studia

Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester – další forma podpory jejich studia

Náchod, 9. 4. 2019

Spolupráce města Náchoda a náchodské nemocnice dostává další rozměr. Po založení Fondu na podporu náchodské nemocnice, a sérii jednání o podpoře studentek, se do pomoci s náborem sester zapojila i společnost Batist Medical a. s.

V pondělí 8. 4. přivezl pan Tomáš Mertlík, majitel společnosti BATIST Medical, a. s., (http://www.batist.com/), studentkám a jednomu studentovi prvního ročníku oboru praktická sestra na Střední odborné škole sociální a zdravotnické Evangelické akademii v Náchodě (www.socea.cz) zdravotnický materiál potřebný pro výuku v hodnotě 50 tisíc Kč a za účasti starosty Náchoda Jana Birke, ředitelky Oblastní nemocnice Náchod Ivany Urešové a personálního náměstka Martina Kyntery předal řediteli školy panu Davidu Hanušovi nejen samotné krabice plné zdravotnického materiálu, ale i symbolický šek.

„Sester je dlouhodobě zoufalý nedostatek. Proto se jako firma snažíme pomáhat ve všech oblastech podpory tohoto krásného povolání, a když mě starosta oslovil s možností stát se partnerem nadačního fondu, ani na chvíli jsem neváhal,“ uvedl Tomáš Mertlík, majitel společnosti BATIST Medical, a. s.

Možností spolupráce prostřednictvím Nadačního fondu na podporu náchodské nemocnice se nabízí celá řada. „Dohodli jsme se s panem Mertlíkem, že se budoucí sestry mohou seznámit s výrobou zdravotnického materiálu, který budou denně používat, přímo ve firmě v Červeném Kostelci. A zájem o to, jak se s materiálem nakládá v praxi, projevili i samotní zaměstnanci Batistu, proto připravujeme i takovéto exkurze,“ upřesnil další spolupráci města, nemocnice a nadačního fondu starosta Jan Birke.

Ředitelka Oblastní nemocnice Náchod Ivana Urešová se náboru zdravotnického personálu také průběžně věnuje a potvrdila, že jen v náchodské nemocnici chybí „autobus sester“. „My na vás opravdu čekáme a potřebujeme vás. Věříme, že rozložení stipendií do více let během studia bude jistou motivací a pomůže posílit naše řady,“ motivovala studentky při předání daru od firmy Batist ředitelka ON Náchod Ivana Urešová. „Další možností, jejíž formu chceme nyní upřesnit, je i nabídka stáží, resp. placených praxí,“doplnil personální náměstek Martin Kyntera.

Nadační fond pro podporu nemocnice v Náchodě uspěl s žádostí o dotaci od Královéhradeckého kraje a získal peněžní prostředky na stipendia pro nelékařský personál. Finanční motivace ve výši až 80 000 Kč je určena pro studenty vybraných studijních nebo vzdělávacích programů a může být vyplácena buď jednorázově absolventům, nebo průběžně po dobu studia od druhého ročníku střední školy (2. ročník – 10.000 Kč, 3. ročník – 20.000 Kč a 4. ročník studia – až 50.000 Kč).

„Jsem rád, že na základě našich ohlasů z praxe, schválilo Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na konci března i tuto možnost, tj. čerpat stipendium průběžně. Bude to lepší motivací pro studenty i pomoc jejich rodinám již v průběhu studia,“ dodal starosta Jan Birke.

Více informací o žádosti o stipendium na https://nfnemocnice.mestonachod.cz/vyzva.asp.

10 dubna, 2019 Tiskové zprávy